30-05-2024

Uroczyste zakończenie I edycji Akademii Młodych Reportażystów

Jak pisał Ryszard Kapuściński: „Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”.

I edycja Akademii Młodych Reportażystów dobiegła końca, a my mamy nadzieję, że to „zarażenie” podróżą i sztuką reportażu pozostanie z naszymi uczestnikami jeszcze bardzo długo.

Udział w projekcie pozwolił uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych na poznawanie tajników reportażu, słuchanie wykładów ciekawych gości, uczestniczenie w warsztatach w studiu telewizyjnym, a także ćwiczenie wystąpień publicznych.

Uroczyste zakończenie Akademii odbyło się 28 maja 2024 r. na Wydziale Humanistycznym UJK. Spotkanie prowadzone było przez dr Katarzynę Ostrowską (kierowniczka projektu) oraz mgr Monikę Żelazną (specjalistka ds. promocji).  W wydarzeniu wzięli udział absolwenci Akademii, którym towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Władze Wydziału reprezentowali p. Rektor elekt i dotychczasowa Dziekan prof. Beata Wojciechowska, p. Dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa  i Językoznawstwa prof. UJK Marzena Marczewska oraz p. prof. Marek Ruszkowski.

Podczas finałowej konferencji przedstawiono rezultaty projektu: osiągnięcia Młodych Reportażystów – ich pierwsze autorskie reportaże, a także film z debaty oksfordzkiej, podczas której dyskutowano na temat tego, czy Internet ogłupia społeczeństwo. Uczestnicy na koniec spotkania otrzymali pamiątkowe statuetki i certyfikaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom!

Przypominamy, że trwa nabór do drugiej edycji. W celu dołączenia do Akademii należy dokonać zapisu przed formularz zapisu, który jest dostępny na stronie https://akademia.ujk.edu.pl/formularzzapisu/ oraz złożenie dokumentacji papierowej do biura projektu.

Projekt realizowany jest że środków budżetu państwa w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.