28-03-2024

Podsumowanie cyklu spotkań z dziennikarzami Radia eM Kielce

Cykl spotkań z dziennikarzami Radia eM Kielce dobiegł końca!  Czas na krótkie podsumowanie!

31.01.2024 r. uczestnicy Akademii wzięli udział w spotkaniu z redaktorem Piotrem Michalcem. Nasz Gość przybliżył młodym historię Radia eM, opowiedział, jak wygląda praca prezentera radiowego, jak dobiera się programy i muzykę dla słuchaczy. Uczestnicy wzięli także udział w minibadaniu radiowym, którego wyniki zaskoczyły samego prowadzącego!

Prelekcję zakończył pokaz fotografii autorstwa Piotra, który zdradził uczniom tajniki powstawania dobrych, ciekawych zdjęć (wykonywanych nie tylko profesjonalnym sprzętem, ale też telefonem).

08.02.2024 r. odbyło się spotkanie z redaktorkami Aleksandrą Niemczyk i Weroniką Karyś. Tematem wykładu i dyskusji były dokument i reportaż — to, jak cienka granica dzieli obie produkcje.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda schemat przygotowywania newsów pojawiających się na stronie internetowej, na czym polega reporterska praca w terenie, poznali także tajniki powstawania audycji radiowych.

27.03.2024 r. uczestnicy Akademii wzięli udział w ostatniej prelekcji, którą poprowadził redaktor Mateusz Żelazny. Tematem wykładu i dyskusji była sztuka komentowania wydarzeń sportowych!

Jak wygląda praca komentatora “od kuchni”? Czy ciężko jest zacząć? Co zrobić, by pracować jako komentator sportowy? Czy radio obecnie ma rację bytu? Czym jest higiena pracy i jak o nią dbać? Co robić, gdy czujemy, że brakuje nam pasji? – na te i inne pytania nasz Gość udzielił wyczerpujących odpowiedzi!

Spotkanie zwieńczył pokaz i krótka analiza nagrań z meczów komentowanych przez Pana Redaktora.